Szeged adott otthon a junior és U23-as korosztály világbajnokságának. A váci egyesületeket hárman képviselték.

Közülük elsőként a Váci Karakán Kajak-Kenu SE fiatal tehetsége, Szemán Linett (edzője Szemán László) szállt hajóba a juniorok kenu négyes versenyszámában. A magyar kvartett a táv felénél a 3. helyen haladt, majd remek hajrával – csupán 0,6 másodperccel a győztes németek mögött a 2. helyen célba érve – világbajnoki ezüstérmet szerzett.

Vasárnap két junior hosszútávú versenyen is rajthoz állt egy-egy váci sportoló.

A női kenu egyesek 5 ezer méteres számban a Váci Karakán versenyzője, Zagyvai Borka (edzője szintén Szemán László) a mezőnyből kiemelkedő kínai vetélytársát ugyan nem tudta megszorítani, de kiváló versenyzéssel, magabiztos fölénnyel ért célba ugyancsak az ezüstérmet jelentő második helyen.

A férfiak 35 indulót számláló hosszútávú kajak egyes versenyszámában a Váci Kajak-Kenu SE sportolója Aradi Álmos (edzője László Csaba) állt rajthoz magyar színekben és a remek taktikával ő is másodikként zárva, a váci fiatalok harmadik ezüstérmét gyűjtötte be a világbajnokságon.

Képen balról jobbra: Szemán Linett, Zagyvai Borka és Aradi Álmos.

Forrás: vac.hu